İlahiyat Haberleri

Sakarya, Kutlu Doğum Kampüs Programı

Eilahiyat tarafından yazıldı.. İlahiyat Haberleri

Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Sakarya Müftülüğü’nün Kutlu Doğum Etkinlikleri kapsamında universite-ogrencilerinden-kutlu-dogum-kampusSAÜ Kültür ve Kongre Merkezi’nde birlikte düzenlediği Kutlu Doğum Kampüs Programı Üniversiteli öğrencilerden yoğun ilgi gördü.

Sakarya Üniversitesi Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlenen programdan önce SAÜ İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Hattat Mehmet Memiş’in Hat Sergisi; Sakarya Müftüsü İlyas Serenli, SAÜ İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Günay, İl Müftü Yardımcıları ve SAÜ İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyeleri tarafından açıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Fatih Çollak’ın Kur’an-ı Kerîm tilaveti ile başlayan Program, SAÜ İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Günay ve Sakarya Müftüsü İlyas Serenli’nin selamlama konuşmalarıyla devam etti.

Daha sonra programa konuşmacı olarak katılan SAÜ İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Akçay, “Hz. Peygamber (Sas) ve İnsan Onuru” konulu bir konuşma yaptı.

Konferansın ardından SAÜ İlahiyat Fakültesi tarafından düzenlenen “Kutlu Doğum En Güzel Slayt Yarışması”nda dereceye girenlere ödülleri Sakarya Müftüsü İlyas Serenli tarafından verildi.

Programda son olarak; Sakarya Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Cemal Karabaşoğlu yönetimindeki Tasavvuf Musikisi Topluluğu tarafından Tasavvuf Musikisi Konseri icra edildi.

Programda ayrıca Kutlu Doğum Sinevizyon gösterimi, Şiir dinletileri, gül ve hediye takdimi yapıldı.

Yorumlarınızı Facebook Eklentimizden yapabilirsiniz.