Harita
Yorumlar (3)
by

★
DİKKAT
Tercih seçeneklerinize dahi eklemeyin bu fakülteyi. Egitim öğretimi geçtim arkadaşlar bakın hocalarin öğrenciyi birakmak için uğraştığını biliyordum görüyordum ama bu YYU İLAHIYAT hocaları birakmak için değil tamamen psikoloji bozmak için sınav yapıyorlar. Hak hukuk diye bir anlayışları yok. Hocalar kendisi 5 yilda arapca öğrenmiş geliyo 1 yilda ogretmeye calisiyor Ikinci yilda da derslerin yüzde otuzu arapca egitim olarak veriliyor. Bu kadar sacma bir eğitim anlayışı var.
yok ben psikolojimi bozacam kafayi yemek istiyorum diyorsaniz ilk tercihiniz olsun. Hele batidan gelecek arkadaşlar için tam bir felaket.. kendinize yazik etmeyin bu sacma okula geleceginize bir yil daha oturup çalışın.

Yatay gecis yaparım gibi düşüncesi olanlara da sesleniyorum büyük ihtimal bi kac dersten kalıyorsun. O yüzden sakin o hayalle gelme kardeşim. :) kalmasan da kaliyorsun. Hak hukuk diye bişey yok.. :)
by

Yüzüncü Yıl Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Kısa Tanıtımı
YÜZÜNCÜ YIL ÜNİVERSİTESİ İLAHİYAT FAKÜLTESİ


Yüzüncü Yıl Üniversitesi İlahiyat Fakültesi 1992 yılında kurulmuş, aynı yıldan itibaren Eğitim-Öğretim faaliyetlerine başlamıştır. Fakülte, lisans düzeyinde ilk mezunlarını 1996-1997 Eğitim-Öğretim yılında vermiş, 2010-2011 Eğitim-Öğretim yılından itibaren Normal Eğitim ile birlikte İkinci Öğretim ve Zorunlu Arapça Hazırlık Programına da kavuşmuştur.
Ayrıca İlköğretim Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Eğitimi Bölümünün açılmasıyla ilgili talebimiz Yüksek Öğretim Kurulu Başkanlığına gönderilmiştir.
Kurulduğu günden bu yana, sahip olduğu seçkin akademik kadrosu ile toplumsal değişim ve gelişimleri dikkate alan, ilkeli, akılcı ve düzeyli bireyler yetiştirmeyi amaçlayan İlahiyat Fakültesi çağdaş eğitim programları uygulayarak, İslam dininin inceliklerini ortaya koymayı hedefleyen bilimsel çalışmalar gerçekleştirmiştir.
Bilindiği gibi Şehrimiz çeşitli kültür, din ve medeniyetlere beşiklik etmiş, son derece stratejik öneme sahip kavşak bir noktada yer almaktadır. Bunun, sorumluluklarını bir kat daha artırdığının bilincinde olan Öğretim Elemanları İslam’ın hoşgörüsünü öne çıkaran çoğulcu perspektifin gelişimini amaçlayan çalışmalarda bulunmaktadır.
Lisans eğitimiyle birlikte Yüksek Lisans ve doktora programlarını da sürdüren İlahiyat Fakültesi öğretim kadrosu, akademik altyapıları çok güçlü klasik ve çağdaş bilimlere vakıf, dini ve kültürel mirası özümseyen ve karşılaşılan problemlere çözüm üretebilen, sorgulayan ve seçim yapabilen üstün niteliklere sahiptirler.
İlahiyat Fakültesi’nde 8 Profesör, 12 Doçent, 12 Yardımcı Doçent, 10 Araştırma Görevlisi, 3 Öğretim Görevlisi ve 2 Okutman olmak üzere toplam 47 öğretim elemanı görev yapmaktadır.
2012 yılında kendi binasına kavuşan İlahiyat Fakültesinde, şu an bünyesinde bulunan 210 kişilik konferans salonu, 2 dil Laboratuarı, 19 dershane, 1 toplantı salonu, kantin-kafeterya, Kütüphane, Bilgi işlem merkezi ile hizmet verilmektedir.
Fakültemizden mezun olan öğrenciler, Milli Eğitim Bakanlığı bünyesindeki ilk ve orta dereceli okullarda Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Dersi öğretmeni ile İmam-Hatip Liselerinde meslek dersleri öğretmeni; Diyanet İşleri Başkanlığı'nın merkez, taşra ve yurtdışı teşkilatlarında müftü, müftü yardımcısı, vâiz, Kur’ân kursu öğreticisi, imam, müezzin olabilmektedirler. Lisansüstü öğrenime devam etmeleri halinde başta İlahiyat Fakülteleri olmak üzere yükseköğretim kurumlarında öğretim elemanı olma imkânı da bulunmaktadır.
by

Güçlü Kadrosu ve Göle Nazır Yeni Binasıyla Öğrencilerini Bekliyor
Doğu'nun incisi Van'da İlahiyat okumak kısmen de olsa bir ayrıcalıktır.

Yorum Yaz»

3 yorumun hepsi

Son Tanıtımlar

Popüler Tanıtımlar

Popüler Fakülteler