Fakülteler Özel > Açık Öğretim İlahiyat - İLİTAM

İlitam okumanın Artı ve Eksileri

<< < (12/12)

Amine-:
Formasyon aldıktan sonra öğretmen olabiliyorsunuz...Dibde geçerli ifadesi yer almıyor diplomada raahat olun

bedir16:
s.a. arkadaşlar,
ben 2008 ankara ilitam mezunuyum. marmarada yüksek lisans yaptım 2011 mezunuyum. ilitam hem pahalı hem de gerçekten zordu. başlığı açan arkadaşın artı ve eksisine katılıyorum. ben görevde yapıyordum okurken.. o açıdan rahat. fakat gerçekten ciddi emek istiyor. çok çalışıyorduk çoookk. örgün daha kolay bence. sadece devam etmek zor orda da görevliler için... yalnız şunu da belirtmeliyim, yorumum sadece 2006-2008 yılları için geçerli o dönemde okudum çünkü, birde sadece Ankara'nın ilitamı için. diğerleri hakkında hiçbir bilgim yok. ilitam ortalamam 73, yüksek 92. farkı siz söyleyin...

ahfa:
s.a arkadaşlar, ben bu yıl kısmet olursa aöf ilahiyat okumak istiyorum bi yandan da çalışıyorum. ygs de örgün gelmedi ama zaten çok zorlayacaktı beni iş hayatıyla birlikte. şimdi aöf bittikten sonra örgüne geçersem 2+4 toplam 6 yıl okumuş olacağım. peki ilitama geçersem 2 yıllık önlisansın ardından intibak vs. maruz kalmadan direk 3.sınıftan başlayabilir miyim ve ilitam mezunlarının formasyon alma hakkı var mı? meb tarafından atanıp örgün ilahiyatçı gibi öğretmen olabiliyorlar mı?

qqqqqq:
inönü ilitam diplomasında ilitamlıdır ibaresi yok biliyorum

kerem misali:
ilitam ibaresi yok.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[*] Önceki Sayfa

Yanıtla

Tam sürüme git