Gönderen Konu: sayıların yeri?  (Okunma sayısı 475 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı poli.nur

• Softa
  • *
  • Puan 4
  • kalbinden eneyi sil,HÜVE'yi göster!
sayıların yeri?
« : Mayıs 15, 2008, 10:46:53 ÖS »
s.a.4444 tefriciye,41 yasin,19 fetih....dualara ya da surelere bu tür sayılar neye göre belirlenmiş?önemi ne?sayı karıştırılır az ya da çok okunursa bi sakıncası olmaz heralde.sonuçta dua.değil mi??
gün doğmuş,gün batmış;EBED BİZİMDİR!!!

Çevrimdışı uhuvvet

• Mümessil
  • *
  • Puan 42
  • eslemtü....
Ynt: sayıların yeri?
« Yanıtla #1 : Temmuz 10, 2008, 05:21:52 ÖS »
ben bu tür seylere anlam veremiyorum acıkcası.ve uygulamıyorum icimden ne kadar gecerse okdar okurum
lafımın dostusunuz,çilemin yabancısı
yok mudur sizin köyde ceken fikir sancısı_?
Üstad Necip Fazıl Kısakürek...

Çevrimdışı aysen

• Molla
  • *
  • Puan 6
Ynt: sayıların yeri?
« Yanıtla #2 : Temmuz 14, 2008, 12:46:14 ÖÖ »

4444 Tefrîciyye veya 41 Yâsîn gibi belli saylarda okunan dualar, zikirler, salavât, âyetler ve sureler hakkında (namazlardan sonra 33 kere söylenen tesbîh, tahmîd ve tekbîr gibi pek azı hariç) emreden, tavsiye eden bir nas yoktur. Müslüman istediği kadar Tefrîciyye diye anılan salavât veya Yâsîn suresi okuyabilir....bu rakamlar akılda kalması adına tavsiye edilen rakamlardır ...kurtubi hazretleri 4444 sayısında kabul olunacağını ümit etmekte,diğerleri bu şekilde alimlerin ümit içinde olduğu sayılar,o yüzden 4444 sayısı meşhur olmuş ama bu salavattır istediğimiz kadar çekebiliriz,4444 sayısı (o olmazsa  duam kabul olmaz anlamında alınmamalı.)

Hızlı yanıt'ı kullanarak çabukça ileti gönderebilir, iletilerinizde gülümseme ve bbc kullanabilirsiniz.

Not: Bu konu bir moderatör tarafından onaylanmadan görüntülenmeyecektir.
Kullanıcı Adı: E-Posta:
Doğrulama:
oruca baslama vaktine ne isim verilir? kucuk harflerle yaziniz.: